spacer spacer
kapat
facebook mail
spacer
DUYURU: Sitemizdeki dizilerin video kaynaklarını daha yüksek çözünürlüklü seçeneklerle değiştirmekteyiz. Bu sebeple ara ara bazı videolar açılmayabilir. En kısa sürede tüm dizilerin eksik ve kalitesi çözünürlüklü videoları güncellenecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yabancı Dizi İzle


Vikings 5. Sezon

Büyük bir heyecanla beklenen Vikings dizisinin 5.sezonu hakkında geçtiğimiz günlerde uzunca bir teaser yayınlandı. Yayınlanan teaser ise adeta özlemimize su serpti. Vikings hayranları uzun zamandır beklediği yeni sezon haberlerini alırken dizinin önümüzdeki sezonunda yaşanacaklara dair bize bir takım bilgiler verdi. Büyük bir iç savaşın çıkacağını yayımlanan teaserde görmüş olduk. Legertha ile İvar arasında yaşanacak kavgaya diğer viking reislerininde katılmasıyla büyük bir iç savaş izleyeceğiz. Yaşanan tüm gelişmeler ise kahin tarafından Ragnar'ın ölümünün sonuçları olarak değerlendirilirken Ragnar'ın oğullarının birbirine düşmesi ise avrupaya gerçekleştirilen istilalara bir süre ara vermesine neden olacak.

Vikings 5 Sezona dair bazı notlar

Vikings’in merakla beklenen 5.sezon görüntüleri ise dizi izleyenlerde adeta büyük bir heyecana yol açtı. Gelecek sezonda tekrar güneye seferler düzenlemek isteyen Bjorn amacına ulaşmış ve görsele göre afrika topraklarına ayak basmış. Arap kültürüyle daha önceden karşılaşan Bjorn, sefer düzenlediği toprakları yeni sezonda daha iyi tanıyacak ve İslamiyet’i öğrenecektir. Müslümanlarla karşılaşan Vikingliler yeni bir kültür görme şansına sahip olmuştur. Bizleri en çok meraka itende aslında Müslümanlarla Vikinglilerin nasıl bir ilişkiye sahip olacağı olmaktadır.

Diğer yandan tüm İngiltere’yi fethetmek isteyen İvar ise başına tamda kendisi gibi büyük bir bela almıştır. 4.sezonun son sahnesinde gördüğümüz Pskopos Heahmund ile kıyasıya mücadelelere girecek olan İvar’la ilgili görüntüde arabasından düşmüş ve hırslı görülmekte. Heahmund ise kılıcını İvar’a yönlendirmiş adeta onu esir almış gibi bakmaktadır. Her haliyle büyük mücadelenin gerçekleştiği görülmekteyken İvar hakkında şu sözlerde görselle birlikte verilmiş ''Etrafta gezinebilmesi için ona iki tekerlekli bir at arabası verilmişti, Ivar tamamen umursamaz bir şekilde gezinirken çok yersiz bir anda arabayı kırdı. Arabayı kırdığı ve tekerleklere dayandığı an, etrafının Sakson savaçılar tarafından sarıldığını fark etti. Ivar merhamet için yalvarmaz. Onların yüzüne gülerek onlarla alay etti. O Kemiksiz Ivar. Onu kaç tane okla vururlarsa vursunlar, öldüremezler.'' Sözleri İvar hakkında yeni sezonla ilgili herşeyi açıklamaktadır.

Vikings 5.Sezon Ne Zaman Yayınlanmaya Başlayacak ?

Dizinin heyecanla beklenen yeni sezonu bizleri Vikings'e doyuracak. Toplamda 20 bölüm sürecek olan dizi izleyenlere keyifli bir sezon yaşatacak gibi. 29 Kasım'da başlayacak olan Vikings 5.sezonda muhteşem olaylara ve savaşlara tanıklık edeceğiz.

 

FRAGMAN


 

 

Eklenme Tarihi: 26-09-2017